051 38007 شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹

خبرهای مهم درباره ساخت و پیش خرید واکسن کرونا از زبان رئیس جمهور

به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز پنجشنبه در جلسه روسای کمیته های ستاد ملی مقابله با کرونا، گفت که اجرای چنین تجربه منحصر به فرد در جهان، ابتدا می تواند تضمین کننده سلامت دانش آموزان و خاانواده های آنها و بعد هم جامعه باشد.

‎رئیس جمهور همچنین از تلاش ها و نظارت دقیق مجریان و ناظران برگزاری این آزمون قدردانی کرد و اظهارداشت: مردم و بویژه دانش آموزان نیز درروز گذشته و زمان برگزاری کنکور، با رعایت دقیق دستورالعمل های بهداشتی، نقش مهمی در مقابله با بیماری کرونا و برگزاری کنکوری موفق، ایفا کردند و امیدوارم این روند امروز و دو روز پیش رو نیز تداوم یابد.

روحانی در ادامه جلسه با اشاره به گزارش کمیته امنیتی اجتماعی ستاد ملی مقابله با کرونا با تاکید مجدد بر جدیت و قاطعیت برنظارت و اجرای دقیق پروتکلهای بهداشتی مربوط به برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم گفت: اقدامات و ابتکاراتی که برای مراسم باشکوه عزاداری های محرم در فضای مجازی و رسانه ملی انجام گرفته، قابل تقدیر است و مطمئنا می تواند شکوه عزاداری برای حضرت اباعبدالله(ع) را حفظ کند.

‎رئیس جمهور همچنین ضمن قدردانی از همکاری طبقات مختلف جامعه و بویژه متولیان و برگزاری کنندگان هیات ها و مراسم عزاداری، تاکید کرد که با رعایت دقیق دستورالعمل های بهداشتی امسال هم ملت ایران پرچمدار عزاداری ابی‌عبدالله ‌الحسین خواهند بود و عشق و ارادت خود را به خاندان رسالت و اباعبدالله ‌الحسین نشان خواهند داد.

روحانی افزود: برخی از شهروندان طبق یک سنت قدیم برای شرکت در مراسم سنتی عزاداری سالار شهیدان، عمدتا به شهرهای زادگاه خودشان سفر می کردند که از آنها می خواهم با توجه به شرایط خاصی که امسال با آن مواجه ایم، از انجام این سفر خودداری کنند.